Myjki ciśnieniowe są bardzo przydatnym urządzeniem, zwłaszcza w dużych gospodarstwach domowych, ponieważ pomagają w czyszczeniu trudno dostępnych miejsc. Sprawdźmy, jakie są główne zalety korzystania z myjek ciśnieniowych oraz jakie mają zastosowania.

Szybkie i bezpieczne

Dokładność i skuteczność w myciu trudno zmywalnych zanieczyszczeń wynika z zastosowanej w myjkach ciśnieniowych technologii punktowego strumienia wody, której ciśnienie może osiągać wartość nawet ponad 150 barów. Szorowanie każdej powierzchni z użyciem myjki jest bezpieczne, szybkie oraz kompleksowe – nie powoduje uszkodzeń i zadrapań w przeciwieństwie do innych metod czyszczenia.

Wydajne i oszczędne

Efektywność tego urządzenia wynika również z mechaniki – wydajności pompy i parametrów silnika. Myjki ciśnieniowe są projektowane pod kątem wydajności oraz oszczędności – zużywają mało wody i ponadto mają niski poziom emisji spalin. Dzięki szerokiemu zasięgowi czyszczenia łatwo zoptymalizować zarówno realny czas pracy, jak również wodę i używane detergenty.

Małe i skuteczne

Łatwość w obsłudze zapewniają także gabaryty. Mała wielkość oraz ciężar myjek ciśnieniowych sprawiają, że bez problemu mieszczą się one w bagażniku samochodu, co jest wygodne np. dla małych lub średniej wielkości firm sprzątających. Dodatkowo integrują one opcję zastosowania innych elementów, takich jak: szczotki obrotowe, dodatkowe węże czy specjalne końcówki do mocno zabrudzonych lub trudno dostępnych powierzchni.

Do mycia wstępnego i piaskowego

Ogólnie można powiedzieć, że zastosowanie myjek ciśnieniowych jest bardzo wygodne w porównaniu do innych metod i zmniejsza wysiłek, jaki wkładamy podczas szorowania nieczystości. Znakomicie nadają się do mycia powierzchni zewnętrznych oraz delikatnych, które stosowane są np. w samochodach. Za ich pomocą można z powodzeniem wykonywać również mycie wstępne i mycie piaskowe do usuwania rdzy, farby czy lakieru, a niektóre z nich służą też jako pompy wodne do napełniania zbiorników – wymienia ekspert z firmy Ramirent, która jest największą w Polsce i czołową na rynkach europejskich siecią wypożyczalni sprzętu budowlanego, podnośników, kontenerów, rusztowań oraz podestów roboczych.