Sztuczna trawa ogrodowa wiąże się przede wszystkim z bardzo dużą oszczędnością czasu i pieniędzy. Można w ten sposób także pozbyć się ewentualnych problemów w kwestii przycinania czy podlewania. Dlaczego zatem warto zdecydować się na założenie trawnika?

Rodzaje sztucznej trawy

Sztuczna trawa przyjemna w dotyku i miękka będzie doskonałym rozwiązaniem w przypadku osób posiadających dzieci. Godny uwagi jest fakt, że skręcone i proste włókna o długości 3,8 cm sprawiają, że trawa będzie niezwykle wytrzymała. Produkt charakteryzuje się także odpornością na bardzo wzmożoną aktywność fizyczną.

Z kolei trawa syntetyczna świetnie zda egzamin na balkonie posiadającym nietypowe kształty. Użytkownik ma wtedy możliwość tworzenia prostych linii na podłodze czy bardziej niestandardowych form na meblach balkonowych czy ścianach.

Elastyczny lateks jest w stanie nadać balkonowi utracony blask. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że połączenie zaledwie kilku odcieni zieleni może sprawić, że trawa będzie prezentowała się świetnie praktycznie przez cały rok.

Jakie zastosowanie ma sztuczna trawa do ogrodu?

Sztuczna trawa to nie jest rozwiązanie, tylko i wyłącznie bezpieczne i trwałe, ale również bardzo estetyczne. Koniecznie trzeba podkreślić, że stanowi świetne odwzorowanie naturalnej trawy. Użytkownicy mają możliwość w ten sposób cieszenia się zielenią praktycznie przez cały rok. Omawiana sztuczna trawa ma zdecydowanie większe zastosowanie niż mogłoby się wydawać.

Służy bowiem przede wszystkim do zagospodarowania tradycyjnych terenów zielonych, a także obiektów sportowych i rekreacyjnych. Można zaobserwować, że sztuczną trawę z roku na rok coraz częściej stosuje się, jako wyposażenie profesjonalnych i amatorskich boisk sportowych.

Godny uwagi jest również fakt, że produkt tego typu stosowany jest jako nawierzchnia krajobrazowa na działce czy w ogrodzie. Ponadto zastosowanie niezwykle wygodnych rolek umożliwia na rozłożenie nawierzchni syntetycznej zarówno na balkonie, jak i tarasie.

Historia sztucznej trawy

Nie wszyscy wiedzą, że omawiana sztuczna trawa po raz pierwszy została wykorzystana w latach 60. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Warto jednak zaznaczyć, że sztuczny trawnik nie spowodował zachwytu sportowców. Produkt bowiem zdecydowanie różnił się od tego dostępnego obecnie.

Godny uwagi jest fakt, że sztuczna trawa nie tylko była kładziona bezpośrednio na beton, ale również charakteryzowała się stosunkowo mała wytrzymałością. Ponadto jej źdźbła były stosunkowo krótkie. Doprowadziło to do sytuacji, że praktycznie każdy ubytek trawy powodował zarówno niedogodności przy bieganiu, jak i urazy w wyniku ewentualnego upadku.

Jakie są zalety sztucznej trawy?

Warto mieć świadomość, że jedną z najczęściej wymienianych zalet sztucznej trawy jest uniwersalne podłoże, które użytkownik może wykorzystać na zewnątrz bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Ponadto omawiany rodzaj trawnika jest niezwykle łatwy zarówno w utrzymaniu, jak i codziennym czyszczeniu.

Do atutów rozwiązania należy także zaliczyć niezwykle prosty montaż. Wystarczy bowiem sztuczną trawę właściwie ułożyć, a następnie przymocować odpowiednim klejem montażowym. Z kolei miękka faktura będzie w stanie ochronić dzieci przed ewentualnymi urazami. Można w ten prosty sposób także zamortyzować upadek swojej pociechy.

Koszty sztucznej trawy

Jak zostało już wspomniane wcześniej obecnie na rynku są różne rodzaje sztucznej trawy. Będą różniły się między sobą nie tylko długością runa, ale również techniką wykonania czy jakością. Koniecznie trzeba wiedzieć, że metr kwadratowy będzie kosztował od 10 do 60 złotych. Wszystko uzależnione jest zatem od potrzeb i wymagań osób zainteresowanych.

Podsumowanie

Sztuczna trawa jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby cieszyć się zielenią na balkonie, tarasie czy ogrodzie praktycznie przez cały rok. Jest to również świetna opcja dla rodziców posiadających małe dzieci. Warto w tym celu zapoznać się z ofertą firmy Epufloor Grass na trawa-krajobrazowa.pl