Wykonując remont w domu oprócz odpowiednich materiałów potrzebujemy także odpowiednich narzędzi. Współcześnie wiele z nich potrafi znacznie ułatwić nam pracę, dlatego zaopatrzenie się w odpowiednie narzędzia, będzie wpływało na komfort naszego remontu. Nie musimy spędzać wielu godzin na mozolnym wykonywaniu naszych prac remontowych, ale nowoczesny warsztat, pomoże nam zaoszczędzić czas i dokładnie wykonać wszystkie powierzone zadania. W jaki sposób zatem ułatwić sobie wykonanie remontu?

Samodzielne układanie płytek

Rozpoczynając nasz remont od podłogi, stajemy przed stertą płytek ceramicznych, które wymagają odpowiedniego dopasowania i ułożenia. Możemy oczywiście skorzystać z usług glazurnika, który za skromną opłatą wykona tę pracę za nas, jednak zaopatrzeni w odpowiednie narzędzia także samemu będziemy mogli wykończyć naszą podłogę. Pomimo, że układanie glazury nie jest skomplikowanym procesem, to przed rozpoczęciem warto jest zaopatrzyć się w podstawową wiedzę na temat tej sztuki. Oprócz odpowiednich klejów czy emulsji będziemy potrzebowali także kilku niezbędnych narzędzi, jak chociażby maszynka do cięcia płytek, poziomica, gumowy młotek, miarka, oraz krzyżyki dystansowe.

Musimy także zastanowić się nad wzorem, w jaki chcemy poukładać nasze płytki. W zależności od kształtu i rozmiaru płytek, możemy nadać naszemu wnętrzu elegancji, ekscentryzmu, bądź klasycznie ułożyć je tak, jak to się robiło od lat. Aby zobaczyć efekt końcowy możemy porozkładać płytki na podłodze, jeszcze zanim nałożymy gruntowanie i w ten sposób sprawdzić, jak będą się prezentowały na naszej przestrzeni. Zobaczymy czy nasza podłoga nie posiada nierówności, a także wcześniej będziemy mogli wykonać niezbędne cięcia. Inaczej będzie przebiegało układanie płytek na ścianach. Tutaj musimy już odznaczyć się większą uważnością i precyzją, chociaż technika i narzędzia pozostają takie same.

Systemy poziomowania płytek

System poziomowania jest to uniwersalny system wspomagający układanie glazury, który możemy wykorzystać przy każdego rodzaju płytkach, zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Składa się on z klipsów, oraz klinów, które zastępują używane do tej pory krzyżyki dystansowe wkładane pomiędzy kafelki. Odpowiednio dociskają płytki do podłoża, a także unieruchamiają je, przez co możemy liczyć na idealnie wyrównaną powierzchnię. Jest to bardziej profesjonalne narzędzie, które ułatwi nam samodzielne wykonywanie prac, dzięki czemu w prostszy i szybszy sposób ułożymy naszą ceramikę. Pomiędzy sąsiadujące ze sobą płytki wkłada się klips, który wyglądem przypomina zazwyczaj odwróconą literkę T, a następnie zakłada się klin, który blokuje się dociskając.

Szczególnie polecany jest system do poziomowania płytek Tiramisu, o którym więcej dowiesz się pod linkiem www.akutools.pl/oferta/tiramisu-system-poziomowania-plytek – działa on w podobny sposób jak poprzedni system, składa się on z gwintu i pokrętła. Gwint umieszcza się pomiędzy płytkami, tak jak klin, a następnie nakręca się na niego pokrętło, które przyciska płytki do podłoża. Ten włoski system do układania płytek ceramicznych jest prostym rozwiązaniem, pomagającym nam na ułożenie naszych płytek w równych odstępach. Możliwe jest także nabycie gwintów o różnych grubościach od 1 mm do 4 mm, a także występuje on w trzech wersjach: prostym, typu T, oraz typu +, co się przydaje przy układaniu różnego rodzaju wzorów.

Elektronarzędzia w naszym domu

Młotek czy śrubokręt stają się niezbędnymi pomocami przy remontach, jednak niekiedy musimy wykonać bardziej skomplikowaną prace, do których przyda nam się bardziej skomplikowane narzędzie. Aby wywiercić otwór w ścianie, podciąć deski, a nawet wbić gwóźdź będziemy potrzebowali odpowiednich elektronarzędzi. Najbardziej przydatna będzie nam wiertarka. Wiele nowoczesnych wiertarek posiada różne funkcje, które nie tylko świetnie wwiercają się w różne materiały, ale także i służą do odkręcania czy wkręcania śrub, oraz instalowania różnych kołków i gwintów niezbędnych przy pracach remontowych. Nowoczesne wiertarki to narzędzia z wbudowanym akumulatorem, które w prosty sposób, bez plątania się w kable, możemy używać w całym domu.

Innymi niezbędnymi narzędziami są piły elektryczne o różnych kształtach i funkcjach. Wyrzynarki pomogą nam wywiercić otwory, oraz przyciąć różne materiały, piły tarczowe czy łańcuchowe to już bardziej profesjonalne urządzenia, dzięki którym będziemy mogli przycinać elementy drewniane, podobnie jak piły szablaste, które są niezbędne dla każdego majsterkowicza. Wszelkie szlifierki, frezarki, młotowiertarki, elektryczne mieszadła wydają się być narzędziami znacznie ułatwiającymi wykonywanie wszelkich remontów i napraw, dlatego warto jest zaznajomić się z ofertą naszego lokalnego sklepu i nabyć odpowiednie narzędzie, nawet po to, aby móc pożyczyć je sąsiadowi.

Remont w nowoczesnym stylu

Dzisiejsze „złote rączki” to już nie są nieporadni majster-klepska, ale dobrze zorganizowani i umiejętni majsterkowicze, którzy są w pełni wyposażeni w nowoczesne narzędzia. Są oni w stanie efektywnie i łatwo przeprowadzić remont swojego domu, będąc odpowiednio do tego przygotowanym, z czym przychodzą im do pomocy wszelkie firmy oferujące profesjonalny sprzęt remontowy. Odpowiedni wybór narzędzi, to podstawa każdego remontu, a te mogą znacznie ułatwić nam wykonywanie wszelkich prac. Przyda się także i troszeczkę umiejętności, a wszystko na pewno pójdzie jak z płatka.