Urządzenie łazienki w atrakcyjny i jednocześnie funkcjonalny sposób to spore wyzwanie. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni będzie mieć wpływ na komfort użytkowania wnętrza i pozwoli w pełni wykorzystać jego potencjał. W przypadku średniej wielkości łazienki świetnie sprawdzi się kabina prysznicowa przyścienna, która dopasowana do jej metrażu zapewni wygodę podczas codziennej higieny.

Kabiny przyścienne są wyjątkowe!

Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnego rodzaju kabin. Dużą popularnością cieszą się kabiny prysznicowe przyścienne z brodzikiem, które sprawdzą się w wielu wnętrzach. Prezentują się one nie tylko oryginalnie, ale przede wszystkim zapewniają swobodę podczas użytkowania. Możliwość dopasowania brodzika, jak i kabiny do danego pomieszczenia pozwoli w odpowiedni sposób zaaranżować nawet najmniejszą przestrzeń.

Kabiny prysznicowe przyścienne wyróżniają się wyjątkową uniwersalnością. Do ich montażu potrzebna jest tylko jedna ściana. Pozwala to na względną dowolność w przypadku aranżacji tego rodzaju wnętrza – nowo urządzona łazienka okaże się w pełni funkcjonalna. Kabina prysznicowa przyścienna łączy w sobie modny ostatnimi czasy minimalizm i stylową elegancję. W przypadku tego rodzaju kabin większa ilość szyb optycznie powiększy przestrzeń w łazience i sprawi, że będzie ona sprawiała wrażenie jaśniejszej i przestronniejszej.

 

Kabina przyścienna w wariancie półokrągłym i kwadratowym

Podczas poszukiwania odpowiedniej kabiny przyściennej na pewno zwrócisz uwagę na dwa warianty: półokrągły i kwadratowy.

Podczas dokonywania wyboru odpowiedniej kabiny, warto zastanowić się nad jej kształtem. Kabina przyścienna półokrągła świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach z ograniczonym metrażem. Dzięki zaokrąglonym drzwiom nie wpłynie ona na obniżenie funkcjonalności nawet niedużej łazienki. Optymalnym rozwiązaniem będzie kabina przyścienna 90×90, na którą decyduje się spora część osób. Jej rozmiar w żaden sposób nie wpłynie pogorszenie swobody ruchów. Kabina prysznicowa przyścienna półokrągła sprawdzi się również w większych wnętrzach, w których dodatkowo planujesz umieścić wannę. Omawiany kształt kabiny gwarantuje komfort podczas użytkowania i zapewnia atrakcyjny wygląd.

Ciekawą opcją, na którą decydują się osoby dysponujące nieco większym metrażem jest bez wątpienia kabina prysznicowa przyścienna kwadratowa. Jej atrakcyjny kształt sprawdzi się zarówno w nowocześnie, jak i klasycznie urządzonych wnętrzach. Rodzaj oraz barwę szyb warto dopasować do dominującego w łazience stylu. Dzięki temu mimo upływu lat kabina prysznicowa przyścienna zachowa swój modny wygląd. W zależności od dostępnego miejsca dobrym rozwiązaniem będzie model posiadający nieco większy rozmiar. Wpłynie to na podniesienie komfortu podczas użytkowania kabiny i zapewni swobodę ruchów.

 

Ile kosztuje wysokiej jakości kabina prysznicowa przyścienna?

Stojąc przed wyborem odpowiedniej kabiny należy wziąć pod uwagę fakt, że remont łazienki wykonuje się stosunkowo rzadko. Zakupione produkty powinny wyróżniać się wysokim standardem wykonania oraz szczególną dbałością o detale, które w znaczący sposób wpływają na atrakcyjność danego modelu.

Podczas zakupów istotna będzie nie tylko sama kabina prysznicowa przyścienna czy brodzik, ale również mające bardzo duże znaczenie części zamienne – listwy, rolki, okucia czy zawiasy. Mimo że wysokiej jakości kabina przyścienna to koszt rzędu kilku tysięcy złotych, warto zdecydować się na ten niemały wydatek. Wykonana z najlepszych jakościowo materiałów przez wiele lat zachowa swój nienaganny wygląd i zapewni komfort podczas użytkowania.

Obecnie na rynku dostępny jest szereg modeli z szybami odpornymi na trudne do usunięcia zabrudzenia. Pokrycie drzwi kabiny powłoką hydrofobową pozwala zachować je w pożądanej czystości bez użycia kosztownych i nie ekologicznych środków czyszczących.  Wybierając kabinę warto również zwrócić uwagę na jakość wspomnianych wyżej okuć, uchwytów czy listew. Wysokiej jakości kabina prysznicowa przyścienna powinna również posiadać odpowiedniej klasy brodzik – zapewni on bezpieczeństwo i wygodę podczas codziennej higieny.

 

Największe zalety kabin przyściennych

Nie da się ukryć, że w przypadku niewielkiej łazienki najodpowiedniejszym wyborem będzie kabina przyścienna. Usytuowana w najbardziej optymalnym miejscu nie wpłynie na obniżenie funkcjonalności łazienki. Kabiny prysznicowe przyścienne półokrągłe 90×90 są świetną alternatywą dla kabin prostokątnych wolnostojących, które zajmują zdecydowanie więcej miejsca.

Kabina prysznicowa przyścienna pozwala na zdecydowanie większe możliwości aranżacyjne niż popularne ostatnimi czasy kabiny walk-in. Odpowiednio dopasowane kabiny prysznicowe okrągłe przyścienne zajmują optymalną ilość miejsca i pozwalają na zdecydowanie większą swobodę w łazience. Dzięki temu bez obaw zmieścisz w niej ułatwiające utrzymanie porządku meble łazienkowe, np. szafki czy zdecydowanie bardziej pojemne nie tylko bardziej efektowna, ale również ponadczasowa.

Wybierając wyposażenie do łazienki nie warto oszczędzać. Wysokiej jakości kabina prysznicowa zapewni nie tylko komfort podczas użytkowania, ale także atrakcyjny design, który mimo upływu lat pozostanie modny i ponadczasowy.