Od producentów źródeł światła oczekuje się estetycznego wyglądu ich produktów, energooszczędności, atrakcyjnego designu i dostosowania barwy światła do zróżnicowanych potrzeb i wymogów. Mimo iż od wynalezienia żarówki minęło ponad sto lat, wciąż jeszcze istnieje pole do innowacji w tym zakresie.

Jesienią 2007 roku firma OSRAM wprowadziła na polski rynek żarówki halogenowe ENERGY SAVER. Te energooszczędne źródła światła stanowią propozycję dla wszystkich troszczących się o środowisko naturalne i zawartość swojego portfela. Odpowiadając na zapotrzebowanie i dbając o gusta nabywców, firma OSRAM postarała się, aby wśród energooszczędnych żarówek halogenowych nie zabrakło żarówki świeczkowej. Ten kształt tradycyjnie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Żarówki halogenowe HALOGEN ENERGY SAVER CLASSIC B bo o nich mowa, dzięki temu, że są w pełni zamienne z tradycyjnymi żarówkami świecowymi, nadają się do stosowania w tych samych oprawach świetlnych, w których stosuje się ich tradycyjne odpowiedniki. Co więcej posiadają wszystkie zalety linii ENERGY SAVER (energooszczędność, trwałość), spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa stawiane przed nowoczesnymi źródłami światła i posiadają filtry blokujące emisję szkodliwych promieni UV.

Dzięki smukłej linii żarówki świecowe są ozdobą same w sobie. Przy ich ekspozycji nie trzeba używać kloszy czy osłon. Do tej pory ten charakterystyczny kształt był zarezerwowany wyłącznie dla tradycyjnych źródeł światła. Pojawienie się HALOGEN ENERGY SAVER CLASSIC B jest przełomem – żarówka ta połączyła modne wzornictwo, wyjątkowe walory estetyczne i funkcjonalność najbardziej zaawansowanych źródeł światła.

Żarówki halogenowe z linii ENERGY SAVER zużywają nawet o trzydzieści procent energii mniej w porównaniu ze standardowymi żarówkami halogenowymi i żarówkami tradycyjnymi. Linia żarówek ENERGY SAVER obejmuje zarówno żarówki niskonapięciowe, jak i na napięcie 230 V (nie wymagające stosowania transformatora). Żarówki te, co równie ważne, oszczędzając energię troszczą się o środowisko naturalne i naszą kieszeń.