Nie tylko oświetlają podwórko czy posesję, ale są też świetnym elementem dekoracyjnym. Warto w nie zainwestować, gdyż zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo. Jakie lampy zewnętrzne wybrać, czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje i który z nich to obecny hit sezonu? Czytaj dalej i dowiedz się wszystkiego o oświetleniu zewnętrznym!

Co wybrać?

Jeśli szukasz oświetlenia zewnętrznego, które będzie jedynym źródłem światła po zmroku, szukaj lamp o jak największym zasięgu i dużej mocy świecenia (minimum 7 W, a najlepiej 10W). Warto zastosować też kilka takich samych lamp i rozmieścić je w taki sposób, by równomiernie oświetlały teren. Możesz też połączyć kilka ich kilka rodzajów dla jeszcze lepszego efektu, zwiększenia mocy i zasięgu świecenia.

Jakie są rodzaje lamp zewnętrznych?

Kinkiety i inne lampy ścienne

Bardzo popularna forma oświetlenia zewnętrznego, montowana zazwyczaj na elewacji budynku. Zajmują bardzo mało miejsca. Mogą oświetlać wejście na schody, do garażu czy drzwi wejściowe. To też świetny i ciekawy pomysł na podświetlenie numeru domu. Nowoczesne kinkiety pozwalają na osiągnięcie różnych efektów oświetleniowych, dzięki czemu można dostosować je do swoich potrzeb. Kinkiety z możliwością aż 20 efektów świetlnych i inne ciekawe lampy zewnętrzne znajdziesz np. w sklepie Iluminar.

Słupki

To najpopularniejszy rodzaj oświetlenia ogrodowego. Wyróżnia je duża moc i spory zasięg oświetlenia terenu. Najlepiej sprawdzają się, jako punktowe oświetlenie np. chodnika prowadzącego do domu, wejścia do garażu, piwnicy itd. Słupki osiągają różną wysokość i występują w zróżnicowanych kształtach.

Girlandy ogrodowe

Niezwykle modne i coraz częściej stosowane. Szczególnie te, złożone z dużych żarówek biją rekordy popularności i są prawdziwym hitem. Często stosowane na balkonach, altankach, tarasach i wszędzie tam, gdzie wskazany jest miły klimat, sprzyjający relaksowi. Girlandy to nie tylko modny dodatek i element ozdobny. Dają one ciepłe, klimatyczne oświetlenie.

Lampy najazdowe

Przeznaczone do montażu w nawierzchni, więc nie zajmują miejsca wokół domu. Stworzone do oświetlania wjazdów do garaży, ale także jako nowoczesny element dekoracyjny, podświetlający posesję czy ogród. Są trwałe, solidne i szczelne, odporne na stąpanie i najeżdżanie.

Lampy zewnętrzne są nieodłącznym elementem każdej posesji, jak również balkonu czy tarasu. Pomagają odnaleźć drogę do domu, są elementem dekoracyjnym i skutecznie odstraszają złodziei. Warto poświęcić chwilę na ich odpowiedni dobór, by cieszyć się ich blaskiem przez długi czas.