Podczas wybierania właściwego ścierniwa do piaskowania, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów, między innymi na jego przeznaczenie. Dzięki takiemu działaniu będziemy w stanie zaopatrzyć się w odpowiedni produkt i unikniemy niemiłych niespodzianek. Kiedy zdecydujemy się na produkt, który idealnie pasuje do naszych potrzeb, szansa na to, że piaskowanie będzie wyglądało sprawnie, szybko i efektywnie znacznie wzrośnie.

Zalety

Korund do piaskowania charakteryzuje się wielką trwałością oraz ostrokrawędziową budową ziaren. Te dwie cechy pozwalają nam na jego wielokrotne używanie. Dzięki nim także sam proces przebiega znacznie szybciej. Ścierniwo w postaci korundu idealnie nadaje się do powierzchni części samochodowych i motocyklowych, metalowych, silników, turbosprężarek czy pokryw zaworów. Równie dobrze nada się do piaskowania plastiku, szkła, kamienia czy drewna.

Dlaczego wybór właściwej frakcji granulometrycznej jest tak ważny?

Jest to niezwykle istotne, gdyż zastosowanie nieodpowiednio dużych ziaren korundu może znacząco utrudnić proces piaskowania, a w krytycznych sytuacjach nawet doprowadzić do stałych uszkodzeń. W związku z tym, aby uniknąć takich sytuacji, należy skontaktować się ze specjalistą, który pomoże nam wybrać frakcję granulometryczną. Większość sklepów posiadających korund w swojej ofercie takich zatrudnia. Ich rada pozwoli nam uniknąć problemów podczas naszej pracy.

Kiedy nie warto stosować korundu?

Kluczowym i zarazem najważniejszym etapem podczas piaskowania jest wybranie właściwego rozmiaru ziaren ścierniwa, które będzie wykorzystywane. W przypadku, gdy zastosujemy zbyt mały rozmiar, to nasza praca będzie trwała dużo dłużej, a jej efekty nie będą tak zadowalające, jak w przypadku wybrania odpowiedniego materiału. Z kolei wybór zbyt dużych naraża nas na niechciane szkody. W momencie, gdy zdecydujemy się na optymalną frakcję granulometryczną to nawet w przypadku pracy z tak delikatnymi materiałami, jak plastik czy drewno, nic się im nie stanie. Oczywiście ścierniwo do piaskowania to nie wszystko, musimy także pamiętać o ostrożności.

Ogromną zaletą korundu jest fakt, że jesteśmy go w stanie wykorzystywać kilka razy. Musimy jednak zwrócić szczególną uwagę na zakup odpowiednich ziaren. Jeśli popełnimy błąd na tym etapie, to nasza cała praca może pójść na marne. Jednak jeśli poprosimy o radę specjalistę, to do takiej sytuacji nigdy nie dojdzie.