Naprawa i diagnostyka samochodów wymaga specjalistycznego sprzętu, który w jak najbardziej dokładny i szybki sposób pozwoli nam przeprowadzić wymagane prace przy pojazdach. O których z nich nie można zapomnieć?

Sprzęt diagnostyczny i serwisowanie samochodów

Prace związane z serwisowaniem pojazdów często wymagają dostępu do jakiejś jego części, dlatego aby w łatwy i bezpieczny sposób się do niej dostać niezbędne są podnośniki samochodowe. Drugim istotnym elementem warsztatu będą najazdy pomocne w serwisowaniu podwozia.

Diagnostyka komputerowa to ogromne wsparcie dla mechanika, dlatego w profesjonalnym warsztacie nie może zabraknąć specjalistycznego sprzętu, który pozwala na szybką i precyzyjną ocenę stanu samochodu.

Pneumatyka w warsztacie samochodowym

W warsztatach bardzo przydatne są takie narzędzia jak pistolety do malowania lub piaskowania, albo klucze udarowe. Pneumatyka wymaga dodatkowo kompresora o odpowiedniej mocy, który zasili urządzenia. Są one dość tanie w serwisowaniu i z pewnością funkcjonalne.

Prasy warsztatowe i maszyny do metalu

Dość istotnym elementem wyposażenia warsztatu samochodowego są maszyny do metalu. Zdarza się, że któraś z części wymaga obróbki, czyszczenia metalowej powierzchni lub modelowania. Pomocne w tym będą liczne narzędzia takie jak szlifierki, piły, polerki… Równie przydatna okazuje się prasa warsztatowa, która oprócz obróbki plastycznej blach, może służyć do dociskania różnych połączeń.

Pozostałe wyposażenie warsztatu

Dobrze mieć w warsztacie awaryjne zasilanie w postaci agregatu prądotwórczego. To przydatny sprzęt, jednak musimy wiedzieć jakiego rodzaju odbiorniki będziemy nim zasilać. Rozważmy dobrej jakości sprzęt spawalniczy, zwłaszcza odzież ochronną i zaciski uziemiające. Dobrej jakości spawarka i elektrody to połowa sukcesu w kompletowaniu tego rodzaju sprzętu. Zwróćmy także uwagę na narzędzia manualne. One również powinny być dobrej jakości i zawsze znajdować się pod ręką. Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w wózki z narzędziami, które mają gotowy komplet i przy okazji zaoszczędzimy miejsce w warsztacie.

Każdy sprzęt powinien cechować się jak najwyższą żywotnością i jakością. Kupując sprzęt od renomowanych producentów zyskamy tą gwarancję, jednak musimy liczyć się z kosztami, dlatego warto dokładnie przemyśleć, na jakim wyposażeniu nam zależy.