Czasami zdarza się, że scenarzysta ma bardzo kreatywny pomysł, ale jego wyobraźnia przewyższa fizyczne ograniczenia. Wykorzystanie podnośnika koszowego często jest ratunkiem w takich sytuacjach i pozwalają dokonać rzeczy pozornie niewykonalnych.

Jednym z najważniejszych aspektów przygotowania planu filmowego jest scenografia. Zwykle aranżacja przestrzeni to jedna z pierwszych rzeczy, zaraz po scenariuszu, za którą zabierają się wrocławscy twórcy.  Aby stworzyć scenografię należy szczegółowo wszystko zaprojektować, a później teorię przekuć w praktykę. Jest to proces długotrwały, czasami żmudny, ale warto się w niego zaangażować, ponieważ późniejsze efekty, widziane na szklanym ekranie, wynagradzają włożony trud. W realizacji takich pomysłów niezastąpione jest jedno urządzenie: podnośnik koszowy, który umożliwia montaż elementów na wysokości.

Zastosowanie podnośnika koszowego we Wrocławskiej branży filmowej

Istotnym zadaniem, które wykonuje się za pomocą tego sprzętu jest umieszczanie oświetlenia. Nie od dziś wiadomo, że dobrze dobrane światło to połowa sukcesu, jeśli chodzi o nagranie idealnego obrazu. Dlatego właśnie osoby odpowiedzialne za ten dział na planie filmowym, często decydują się na czasowe wynajęcie podnośnika koszowego do montażu, ale także do ustawiania nachylenia lamp między scenami.  Również pracownicy ekipy zajmujący się projektowaniem rozkładu zieleni, który ma znaleźć się w kadrze, często decydują się skorzystać z tego urządzenia. Wynika to z faktu, że rośliny, które uchwyci kamera muszą prezentować się idealnie, więc np. wysokie drzewa należy równo przyciąć by nie burzyły symetrii. Podnośnik koszowy świetnie sprawdza się też przy zakładaniu różnego rodzaju szyldów i neonów. Nierzadko w jednym miejscu nagrywanych jest kilka scen, a wyglądać musi to tak jakby lokalizacja wciąż się zmieniała. Właśnie wtedy podnośnik sprawdza się idealnie, bo dzięki jego mobilności można podjechać bezpośrednio do punktu, w którym konieczne jest wprowadzenie zmian, co więcej można to zrobić w kilka minut. Scenarzyści chwalą również ten sprzęt, jeśli chodzi o jego wykorzystanie już w trakcie nagrywania poszczególnych scen. Często podnośniki koszowe używane są przez producentów z Wrocławia jako element scenografii, np. podczas scen nagrywanych na budowie lub tych, gdzie używane są one jako maszyny ratownicze. Podnośnik koszowy może więc być niezwykle w wielu dziedzinach – także tych kreatywnych
i warto zainteresować się ich funkcjonalnością.