PRIVA-LITE to innowacyjna technologia tworzenia szkła, dająca możliwość zmiany jego przezierności. Jest to szkło laminowane z umieszczoną wewnątrz folią zawierającą ciekłe kryształy, które sprawiają, że szyba sprawia wrażenie mlecznej. Pod wypływem pola elektrycznego kryształy ulegają uporządkowaniu, a szkło staje się transparentne.

Co ważne szyba ze szkła PRIVA-LITE w stanie nieprzeziernym nie ogranicza docierania przez nią światła, dzięki czemu przejście w tryb prywatności nie musi się wiązać z każdorazowym zapalaniem dodatkowego oświetlenia. Ze względu na swoje właściwości zabudowy szklane ze szkła PRIVA-LITE wykorzystywane są głównie w biurach, jako praktyczny materiał na szklane ściany sal konferencyjnych, czy gabinetów managerów. Rozwiązanie to jednak świetnie sprawdza się również w przestrzeniach prywatnych. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszymi propozycjami zastosowania szkła PRIVA-LITE w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.

Szklane drzwi PRIVA-LITE – odrobina prywatności

Szklane elementy wystroju domu nadają mu niepowtarzalnego charakteru, jednak wiele osób nie potrafiło zdecydować się na wprowadzenie ich do aranżacji swojego mieszkania, z obawy przed brakiem prywatności. Szkło PRIVA-LITE skutecznie wyeliminowało te problemy. Dzięki nowoczesnej technologii możemy bez problemu podkreślić piękno wnętrz stosując duże przeszklenia, jednocześnie doświetlając mieszkanie. Świetnym rozwiązaniem jest stworzenie szklanej ściany pomiędzy łazienką, a sypialnią pozwoli powiększyć optycznie łazienkę oraz ją rozjaśnić, gdy potrzebujemy większej ilości naturalnego światła. W czasie gdy chcemy wziąć kąpiel nie wystawiając się na widok pozostałych domowników, wystarczy po prostu zmienić przezierność szkła, zapewniając sobie odrobinę prywatności.  

Ozdobna i praktyczna funkcja szklanych ścian PRIVA-LITE

Oferta szkła PRIVA-LITE nie ogranicza się wyłącznie do wersji umożliwiającej zmianę wyglądu szkła między mlecznym, a transparentnym. Technologia ta daje również możliwość stworzenia tafli szkła zmieniającej się z nieprzeziernej płaszczyzny w zwierciadło. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się między innymi jako szklane drzwi szafy. W wersji mlecznej zasłania ukryte w szafie ubrania i inne rzeczy osobiste, a po wciśnięciu jednego przycisku, gdy zajdzie taka potrzeba, staje się praktycznym lustrem. Ponad to szkło PRIVA-LITE w stanie nieprzeziernym może z powiedzeniem służyć jako ekran rzutnika. Pozwala to wykorzystać szklane ściany jako element kina domowego z użyciem projektora lub stworzyć niebanalną aranżację mieszkania, polegającą na wyświetlaniu na ścianach zapętlonych sekwencji filmowej, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i okazji.

Źródło: Republikaszkla.pl – Zabudowy szklane